Dziś wzmożone kontrole policji w rejonie przejść dla pieszych. Posypią się mandaty

14 grudzień 2022
Autor: 
Dziś wzmożone kontrole policji w rejonie przejść dla pieszych Redakcja

Akcja policji na drogach. Mundurowi aż do wieczora prowadzą kontrole koło przejść dla pieszych w ramach działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Policja w całej Polsce prowadzi dziś, 14 grudnia, akcję pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz ruchliwych ulic.

- Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych - informuje Komenda Główna Policji.

Dziś posypią się mandaty

Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone są od wczesnych godzin rannych. I tak przez cały dzień mandatów powinni obawiać się wszyscy, którzy postąpią niezgodnie z przepisami, czyli zarówno kierowcy pojazdów, jak i piesi czy rowerzyści.

- Apelujemy, kierowco zwolnij w okolicach przejść. Piesi, upewnijcie się, czy możecie przejść bezpiecznie i nie wchodźcie na przejście "z marszu". Samochód, zwłaszcza na śliskiej nawierzchni, nie zatrzyma się w miejscu - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przypominamy, że taryfikator mandatów 2022 określa, iż za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu można otrzymać mandat w kwocie 1500 złotych, a w przypadku tzw. recydywy aż 3000 złotych. Identyczną karę otrzymają kierowcy za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Ponadto do każdego z tych wykroczeń dochodzi 15 punktów karnych.

Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwają do godziny 22:00.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek na krajowej "27" koło Żar. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u