Nocny karambol na autostradzie A2. Zderzyło się 6 pojazdów, rannych zostało 7 osób!

30 grudzień 2022
Autor: 
Nocny karambol na autostradzie A2. Zderzyło się 6 pojazdów, rannych zostało 7 osób! Redakcja

Poważny nocny wypadek na autostradzie A2. Zderzyło się łącznie 6 pojazdów. Do szpitala trafiło 7 poszkodowanych osób!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 29 grudnia około godziny 21:50 na 62 kilometrze autostrady A2. Kierujący lawetą z przyczepą przewoził samochody osobowe i jechał w kierunku Poznania. Na wysokości miejscowości Lubrza w lawetę uderzył kierowca busa. Siła uderzenia była na tyle duża, że z przyczepy oraz lawety spadły łącznie dwa przewożone pojazdy. Jeden z pojazdów został na pasie ruchu w kierunku Poznania, natomiast drugi wypadł na jezdnię w kierunku Świecka.

Wypadek A2 Lubrza

Na jezdni w kierunku Poznania w samochód z lawety uderzył inny pojazd, natomiast na pasie w kierunku Świecka rozbite zostały dwa kolejne pojazdy. Łącznie w wypadku brało udział sześć pojazdów w ruchu oraz dwa pojazdy traktowane jako ładunek. Na miejsce wypadku zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, patrole policji oraz obsługę autostrady. 

Do szpitala trafiło łącznie 7 osób, które doznały złamań kończyn oraz innych części ciała. Lżej poszkodowani, którzy nie wymagali hospitalizacji otrzymali pomoc medyczną na miejscu wypadku. 

- Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - podaje asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Czynności na miejscu wypadku trwały do godziny 4:30. Policjanci prowadzili oględziny oraz tworzyli niezbędną dokumentację. Obecnie nie wiadomo, z jakich przyczyn kierujący busem zjechał i uderzył w lawetę. 

Czytaj także - Zielona Góra: Kobieta zasłabła za kierownicą i uderzyła w lampę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u