Akcja "Trzeźwy poranek" w Gorzowie. Policja od rana sprawdzała trzeźwość kierowców (ZDJĘCIA)

02 styczeń 2023
Autor: 
Akcja "Trzeźwy poranek" w Gorzowie. Policja od rana sprawdzała trzeźwość Fot. KMP Gorzów Wielkopolski

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Działania realizowano od wczesnych godzin rannych. Skontrolowano wielu kierowców.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Aby wyłapywać kierujących na "podwójnym gazie" mundurowi coraz częściej sprawdzają trzeźwość kierowców. Nie inaczej było dziś, 2 stycznia. Działania "Trzeźwy poranek" prowadzili policjanci z gorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Akcja policji na drogach ruszyła już z samego rana. Policyjne patrole rozstawiły się na al. Księdza Witolda Andrzejewskiego i tuż po godzinie 6:00 ruszyły z kontrolami kierujących.

Wszyscy byli trzeźwi

- W czasie działań skontrolowano kilkaset osób. Kierowcy przyzwyczajeni już do takich badań, ze zrozumieniem podjeżdżali do funkcjonariuszy. Każdy wie, że chodzi tu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas dzisiejszej akcji nie było uwag do stanu trzeźwości kierowców - podkreśla podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Mundurowi z Gorzowa zapowiadają już kolejne kontrole trzeźwości i zaznaczają przy tym, że teraz będzie ich o wiele więcej niż w 2022 roku. Takie akcje będą prowadzone nie tylko na głównych arteriach miasta czy też powiatu, ale również na lokalnych lub mało uczęszczanych trasach.

Jak informuje podkom. Jaroszewicz, kierowcy muszą mieć świadomość, że w każdej chwili takiej kontroli mogą się spodziewać. Nie warto więc ryzykować i wsiadać do auta po alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek w Gorzowie. Czołówka ciężarówki z osobówką. Jedna osoba zginęła


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u