81-latek wjechał na zamknięty przejazd kolejowy koło Gubina. Mogło dojść do tragedii

02 styczeń 2023
Autor: 
81-latek wjechał na zamknięty przejazd kolejowy koło Gubina Fot. KPP Krosno Odrz.

Dwa tysiące mandatu dostał 81-latek, który wjechał na zamknięty przejazd kolejowy koło Gubina. Wcześniej kierowca wyłamał opuszczoną rogatkę.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Wałowicach koło Gubina w piątek, 30 grudnia. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. 81-letni mężczyzna tuż po wyłamaniu rogatki od razu zatrzymał pojazd.

- Zanim wjechał na tory, dyżurna ruchu zdążyła zatrzymać nadjeżdżający pociąg, który był w odległości około 200 metrów od przejazdu. 81-latek w rozmowie z funkcjonariuszami oznajmił, że nie zauważył opuszczonych zapór, bo oślepiło go słońce - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Dostał 2 tysiące mandatu

Kierujący osobówką był trzeźwy. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych. Cała sytuacja zakończyła się stratami finansowymi dla PKP i utrudnieniami w ruchu dla innych kierowców, ponieważ przejazd kolejowy był zamknięty na kilka godzin.

Jak podkreśla kom. Kulka, wjeżdżanie na przejazd kolejowy pomimo zamkniętych rogatek, czy też w trakcie ich opadania to sytuacja prowadząca do tragedii. Bez względu na to czy jest on strzeżony, czy też nie, to miejsce, w którym każdy użytkownik drogi musi zachować szczególną ostrożność.

Zdarzenia na przejazdach kolejowych

- W 2022 roku było 169 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych. Ignorowanie czerwonych świateł, znaku "stop", zamykających się rogatek i omijanie półrogatek, to błędy kierowców, które w 99% przypadkach są przyczyną tragedii - informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przeczytaj też: Groźny wypadek na S3 koło Skwierzyny. Osobówka wbiła się w naczepę ciężarówki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u