Pożar w Żarach. Spłonął sklep monopolowy. To prawdopodobnie było podpalenie (ZDJĘCIA)

09 styczeń 2023
Autor: 
Pożar w Żarach. Spłonął sklep monopolowy. Fot. OSP Żary-Kunice/FB

Pożar w Żarach. W środku nocy w ogniu stanął sklep monopolowy. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żarach w poniedziałkową noc, 9 stycznia, około godziny 1:50. W mieście płonął sklep monopolowy przy ulicy Plac Przyjaźni. Lokal znajdował się na parterze budynku, natomiast nad nim były już mieszkania.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. To trzy samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz okoliczne jednostki OSP Żary-Kunice, OSP Złotnik, OSP Bieniów oraz OSP Lubanice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Przypuszcza się, że to podpalenie

Strażacy, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu, od razu rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne zaczęli walkę z płomieniami. Jednocześnie z pierwszego piętra kamienicy ewakuowano mężczyznę. Ten nie mógł samodzielnie wydostać się z mieszkania, ponieważ w budynku panowało bardzo duże zadymienie.

Sam pożar został opanowany stosunkowo szybko, ale lokal i tak całkowicie spłonął. Pod koniec do zadań strażaków należało jeszcze dokładne dogaszanie oraz przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, straty są jedynie materialne.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalać policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Prawdopodobnie było to podpalenie.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Stomatolog wyłudzała kasę z NFZ. Nie wykonywała usług, ale je rozliczała


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u