Polak wracał busem z Niemiec. Wiózł skradzione koła o wartości 30 tysięcy euro

17 styczeń 2023
Autor: 
Polak wracał busem z Niemiec. Wiózł skradzione felgi z oponami Fot. NOSG

Pojechał do Niemiec i ukradł nowe komplety felg wraz z oponami. 42-letni Polak wpadł, gdy wracał do kraju. Wartość skradzionego towaru to 30 tysięcy euro.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w niedzielę, 15 stycznia, jak co dzień prowadzili kontrole pojazdów przejeżdżających przez granicę. Jeszcze na terytorium Niemiec na autostradzie BAB 12 (A12) postanowili sprawdzić samochód dostawczy na polskich numerach rejestracyjnych.

Polak wiózł kradzione koła

Za kierownicą pojazdu siedział 42-letni obywatel Polski. Podczas przeglądania części ładunkowej kontrolowanego dostawczaka mundurowi ujawnili 29 nowych kompletów kół do takich aut jak Nissan, Infiniti oraz Renault.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

- W trakcie dokonywanych sprawdzeń funkcjonariusze otrzymali informację od policjantów z Magdeburga, że felgi wraz z oponami zostały skradzione z kontenerów magazynowych serwisu samochodowego - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności w tej sprawie, z uwagi na miejsce zatrzymania, prowadzi niemiecka policja. Wartość zatrzymanych kół została określona na kwotę 30 tysięcy euro.

Przeczytaj też: Tężnia solankowa w Szprotawie już powstaje. Koszt? Blisko 370 tysięcy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u