Tężnia solankowa w Szprotawie już powstaje. Koszt? Blisko 370 tysięcy (ZDJĘCIA)

17 styczeń 2023
Autor: 
Tężnia solankowa w Szprotawie już powstaje. Koszt? Blisko 370 tysięcy Fot. Gmina Szprotawa

Tężnia solankowa w Szprotawie powinna być gotowa już wczesną wiosną. Inwestycja w Parku Goepperta realizowana jest za blisko 370 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Szprotawy już wkrótce będą mogli korzystać z tężni solankowej. Ta powstaje bowiem w Parku Goepperta przy ulicy Bronka Kozaka. Mieszkańcy będą mogli czerpać z niej korzyści przede wszystkim dzięki jej zdrowotnym właściwościom, które wspierają funkcjonowanie układu oddechowego i przynoszą ulgę osobom borykającym się z alergią, astmą, zapaleniem zatok czy migrenami.

- "Nadmorski" spacer w Szprotawie? Proszę bardzo! Moda na korzystanie z miejskich tężni ogarnia całą Polskę. Pora, więc, aby też w naszej gminie powstał pierwszy taki obiekt. Niedawno ta malownicza dolina Szprotawy została częściowo zrewitalizowana. Powstały tam promenady spacerowe oraz ścieżki rowerowe, którymi dostaniemy się do solankowej oazy - informuje Mirosław Gąsik, burmistrz gminy Szprotawa.

Inwestycja za blisko 370 tysięcy

Za kompletnie przygotowanie tężni solankowej wraz z wyposażeniem i zadaszeniem odpowiada firma ZISCO ze Szprotawy, która wyceniła prace na 369 tysięcy złotych. Prócz samej tężni do zadań wykonawcy należy również dostawa i montaż małej infrastruktury, czyli ławek z oparciem, koszy na śmieci czy stojaków na rowery. Firma powinna także między innymi przygotować zewnętrzne oświetlenie terenu tężni oraz odtworzyć okoliczne trawniki. Na to wszystko wykonawca daje 60 miesięcy gwarancji.

Tężnia solankowa w Szprotawie powinna być gotowa już wczesną wiosną. Obecnie powstaje betonowa niecka tężni oraz montowana jest konstrukcja tarasu widokowego.

Pomysł przypadł mieszkańcom do gustu

Zadowolenia z inwestycji nie kryje burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. - To rewelacyjna forma spędzania wolnego czasu, która dodatkowo wesprze nasze zdrowie. Mam nadzieję, że spacery i relaks przy tężni przypadną do gustu szczególnie naszym seniorom. Jednak do korzystania z prozdrowotnych właściwości pierwszej w Szprotawie solankowej tężni zapraszam zarówno dzieci, jak i dorosłych - podkreśla.

Tężnia, mimo że jeszcze nie otwarta, przypadła już do gustu również mieszkańcom miasta oraz gminy. - Jestem pod wrażeniem. Cieszę się, że będę mogła korzystać ze względu na swoją astmę - komentuje pani Wanda. Podobnego zdania jest pani Grażyna: "Już się cieszę, nie mogę się doczekać".

Przeczytaj też: Szczęśliwy finał poszukiwań koło Torzymia. Służby odnalazły schorowanego 73-latka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u