Pijany zniszczył szlabany wjazdowe do szpitala w Żarach. Chwilę wcześniej był na SOR-ze

25 styczeń 2023
Autor: 
Pijany zniszczył szlabany wjazdowe do szpitala w Żarach Fot. KPP Żary

Pijany mężczyzna zniszczył szlabany na terenie szpitala w Żarach. Straty oszacowano na prawie 9 tysięcy złotych. 40-latek mówił, że nie pamięta tego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 23 stycznia. Tego dnia do policji w Żarach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który celowo uszkodził szlabany wjazdowe do szpitala, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Do interwencji przydzielono jeden patrol policji. Mundurowi po dojeździe na miejsce ustalili, że 40-letni mieszkaniec Żar był chwilę wcześniej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Był pijany. Nie pamięta całego zdarzenia

- Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren i już po chwili zatrzymali podejrzanego. Jak się okazało, był on nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Po wytrzeźwieniu 40-latek został przesłuchany oraz usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Wówczas mężczyzna informował policjantów, że "nie pamięta całego zdarzenia" i tym samym nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Wartość strat oszacowano na prawie 9 tysięcy złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje nadkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Ktoś strzelał do figury Jezusa w gminie Sława. Sprawa trafiła na policję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u