Pożar w szpitalu w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

01 luty 2023
Autor: 
Pożar w szpitalu w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej Fot. Czytelnik

Pożar w Zielonej Górze. W Szpitalu Uniwersyteckim zapaliła się instalacja elektryczna. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Trwają działania.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środowy wieczór, 1 lutego, tuż po godzinie 20:05. Początkowo informacja mówiła o zadymieniu wydobywającym się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Do akcji wyruszyły zastępy z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Pod szpitalem zjawiły się dwa samochody z zielonogórskiej "dwójki" oraz trzy pojazdy, w tym drabina mechaniczna, z "jedynki".

Pożar w szpitalu - zapaliła się instalacja elektryczna

Strażacy wyposażeni aparaty powietrzne od razu przystąpili do dokładnego rozpoznania. W międzyczasie pod wejście do budynku rozwinięta została linia gaśnicza, ale ostatecznie nie było konieczności jej nawadniania. Szybko okazało się, że w jednym z pomieszczeń radiologii doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

- Na oddziale nie było pacjentów. Nie istniała więc potrzeba ewakuacji - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Sytuacja po kilkunastu minutach została opanowana. Obecnie instalacja wraz z całym pomieszczeniem sprawdzana jest przy użyciu kamery termowizyjnej. Na koniec wszystko zostanie dokładnie oddymione.

Godzina 21.20: - Dziś wieczorem w naszym Zakładzie Diagnostyki Obrazowej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. W efekcie konieczne było wezwanie straży pożarnej. Na szczęście nie doszło do poważnego pożaru. Nie była konieczna ewakuacja pacjentów i co równie ważne nie ucierpiała cenna aparatura diagnostyczna - informuje Szpital w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Roczne dziecko poparzone kawą w Sulechowie. W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u