Pościg w Zielonej Górze. Autem uciekali złodzieje! Co policjanci znaleźli w pojeździe?

06 luty 2023
Pościg w Zielonej Górze. Autem uciekali złodzieje! Co policjanci znaleźli w pojeździe? Lubuska Policja

Policyjny pościg w Zielonej Górze. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie cztery osoby. Co znaleziono w pojeździe?

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 31 stycznia w Zielonej Górze. Policjanci z drogówki prowadzili kontrolę prędkości na ulicy Wrocławskiej. Uwagę funkcjonariuszy wzbudził osoby Fiat, który poruszał się zdecydowanie zbyt szybko. Pomiar utwierdził tylko policjantów w ich przekonaniu. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę osobówki do kontroli. Niestety kierowca postanowił uciekać!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Pościg w Zielonej Górze

Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym Fiatem. Po chwili udało się zatrzymać pojazd w zielonogórskiej Raculi. W samochodzie znajdowały się cztery osoby w wieku od 21 do 34 lat. Kierowca Fiata nie posiadał uprawnień do kierowania, dodatkowo był pod wpływem metamfetaminy. 

Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili nowe ubrania, buty i sprzęt elektroniczny, na który zatrzymani nie posiadali żadnych rachunków. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. 

Złodzieje zatrzymani

- Policjanci ustalili, że ujawnione w aucie towary zostały skradzione w zielonogórskich sklepach. Okazało się także, że cała czwórka na bardzo „bogate” policyjne notowania i wielokrotnie była zatrzymywana za kradzieże sklepowe - opisuje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

W zwartek, 2 lutego wszyscy zatrzymani usłyszeli trzy zarzuty kradzieży dokonanych wspólnie i w porozumieniu. 21-letni kierujący usłyszał ponadto zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo kierowcy grozi zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. 

Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Obecnie zbierane są informacje z innych jednostek policji, ponieważ cała czwórka mogła dokonywać kradzieży w innych miastach województwa lubuskiego i dolnośląskiego. 

Czytaj także - Zielona Góra: 20-latek w kilka sekund stracił prawo jazdy. Dostał też 2400 złotych mandatu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u