Ukradł kielich mszalny z kaplicy w Nowej Soli. 49-latek zabrał też inne naczynia liturgiczne (ZDJĘCIA)

17 luty 2023
Autor: 
Ukradł kielich mszalny z kaplicy w Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Pacjent szpitala w Nowej Soli ukradł kielich mszalny z kaplicy. Łupem padły też inne naczynia liturgiczne. 49-latek ukrył wszystko w pobliskim lesie.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego od kilku dni przebywał na leczeniu w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Nowej Soli. W ostatnich dniach pod pretekstem modlitwy odwiedził kaplicę ulokowaną w lecznicy. Wszedł "na pusto", natomiast opuścił z łupem w torbie.

- Mężczyzna ukradł kielich mszalny oraz inne naczynia liturgiczne. Następnie odwiedził pobliski las, gdzie schował skradzione rzeczy - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Policja zatrzymała 49-latka

Zgłoszenie o kradzieży trafiło do nowosolskiej policji. Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy wytypowali sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 16 lutego, w chwili gdy opuścił szpital. 49-latek został ujęty wraz z ukrytym wcześniej łupem.

- Mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd zadecyduje o jego losie - informuje mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Porywy wiatru do 100 km/h. IMGW ostrzega przed cyklonem Ulf


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u