Żagań: Nastolatek wchodzi na pasy nie zerkając na jezdnię. W ręce telefon... (FILM)

20 luty 2023
Autor: 
Żagań: Nastolatek wchodzi na pasy nie zerkając na jezdnię. W ręce telefon...

Nastolatek wchodzi na przejście dla pieszych z telefonem w ręku. Wcześniej nie upewnił się nawet czy nie nadjeżdża pojazd!

Zmiany w kodeksie drogowym miały wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych, jednak czy tak faktycznie się wydarzyło? Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającymi pojazdami. Stosunkowo nowe regulacje nie zwalniają jednak niechronionych uczestników ruchu z zachowania szczególnej ostrożności. 

Pieszy w Żaganiu ponad prawem

Niestety sytuacja z Żagania pokazuje, jak potencjalnie niebezpieczne sytuacje mogą wydarzyć się na przejściach dla pieszych. Na nagraniu z kamery samochodowej widać nastolatka, który wchodzi na przejście dla pieszych w rejonie ronda Czterech Pancernych bez wcześniejszego upewnienia się, czy nie nadjeżdża pojazd.

Na domiar złego młody mężczyzna ma w dłoniach telefon co według obowiązujących przepisów jest niezgodne z prawem. Interpretację zachowania pieszego pozostawiamy państwu. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.


Zobacz nagranie z Żagania:


Czytaj także - Sejmik Województwa Lubuskiego apeluje do premiera o odwołanie wojewody. Jakie stawia zarzuty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u