Zakład pogrzebowy ze Słubic przez lata oszukiwał klientów. Postawiono aż 1100 zarzutów

24 luty 2023
Autor: 
Zakład pogrzebowy ze Słubic przez lata oszukiwał klientów Redakcja

Zakład pogrzebowy w Słubicach pobierał od rodzin dodatkowe opłaty, a zwłoki przechowywano w złych warunkach. Łącznie w sprawie postawiono aż 1100 zarzutów.

Policja w Słubicach od kilku lat miała na tapecie oszustwa zakładu pogrzebowego działającego na terenie miasta. Zaczęło się od zgłoszeń klientów, którzy informowali, że firma pobiera dodatkowe i nieuzasadnione opłaty za organizację pogrzebów. Ponadto pojawiły się liczne zawiadomienia, iż zwłoki przechowywane są w niewłaściwych warunkach.

- Przesłuchano licznych świadków, przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją przez zakład pogrzebów i wypłatą świadczeń pogrzebowych z ZUS z lat 2016-2021. Do sprawy zatrzymany został właściciel zakładu oraz osoba zatrudniona na stanowisku kierownika - informuje asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Zakład pogrzebowy Słubice - postawiono 1100 zarzutów

Do czerwca 2022 roku właściciel firmy usłyszał 324 zarzuty dotyczące oszustw rodzin osób zmarłych oraz 36 zarzuty odnośnie znieważenia zwłok. Kierownik zakładu usłyszał z kolei 182 zarzuty oszustw. Finalnie zarzutów jest jednak więcej. Obaj mężczyźni usłyszeli ich łącznie aż 1100.

- W stosunku do podejrzanych zastosowano środki majątkowe w postaci zabezpieczenia miliona złotych na poczet przyszłych kar, w szczególności grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz osób pokrzywdzonych - dodaje asp. Kaczmarek.

Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Konar drzewa przygniótł mężczyznę koło Gorzowa. Interweniował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u