Pijany kierowca zatrzymany w Sulechowie. Ma dożywotnie zakazy prowadzenia za... jazdę po alkoholu

24 luty 2023
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany w Sulechowie Fot. KMP Zielona Góra

Policja w Sulechowie zatrzymała pijanego kierowcę. 48-latek wydmuchał ponad 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna ma dwa sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Kolejny kierowca na "podwójnym gazie" wpadł dziś, 24 lutego, o godzinie 8:40 w Sulechowie. Patrol policji zatrzymał go na ulicy Bankowej.

- Mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi A3 zachowywał się podejrzanie i policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Ma dożywotnie zakazy prowadzenia za jazdę po alkoholu

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Sulechów ma orzeczone dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów za kierowanie po pijaku. Wydały je Sądy Rejonowe w Świebodzinie oraz Zielonej Górze. Ponadto na jaw wyszło, iż samochód prowadzony przez mężczyznę nie ma aktualnych badań technicznych.

- Nietrzeźwy kierujący został odwieziony do Komisariatu Policji w Sulechowie, a samochód przekazany rodzinie mężczyzny. Ponieważ policjanci nie mogą przesłuchiwać osób pijanych 48-latek dostał wezwanie do stawienia się w komisariacie po wytrzeźwieniu - informuje podinsp. Stanisławska.

Już wkrótce mężczyzna, który wykazał się kompletnym brakiem rozsądku usłyszy daw zarzuty. Mowa tu o złamaniu sądowego zakazu oraz prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za oba przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z racji, że po raz kolejny jechał on pod wpływem alkoholu i ma już wyrok w zawieszeniu sąd może zdecydować o odwieszeniu kary.

Przeczytaj też: Zakład pogrzebowy ze Słubic przez lata oszukiwał klientów. Postawiono aż 1100 zarzutów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u