Seria pożarów w Gorzowie. Policja zatrzymała podpalacza (ZDJĘCIA)

27 luty 2023
Autor: 
Seria pożarów w Gorzowie. Policja zatrzymała podpalacza Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Piroman z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymany. Mężczyzna podpalał śmietniki w mieście. 28-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Wszystko rozpoczęło się 30 stycznia, gdy tuż po godzinie 4:00 nieznany sprawca podpalił wiatę śmietnikową przy ulicy Legionów Polskich w Gorzowie Wielkopolskim. Godzinę później śmietniki płonęły już przy ul. Kwiatkowskiego, a po kilku minutach od tego pożaru w ogniu stanęła także wiata przy ul. Paderewskiego. Kolejno do gorzowskich strażaków dzwonili mieszkańcy ulic Narutowicza, 8 Maja, Kościuszki, Witosa oraz Żelaznej.

I tak zastępy straży pożarnej dosłownie jeździły od pożaru do pożaru. Nikt nie miał wątpliwości, że nie są one dziełem przypadku, a celowego działania, dlatego w sprawę zaangażowano także patrole policji.

- Brak było jednak świadków, którzy widzieliby podejrzanego. Spaleniu uległo łącznie 41 kontenerów na odpady o łącznej wartości prawie 33 tysięcy złotych - informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policja zatrzymała podpalacza

Sprawą podpaleń zajmowali się funkcjonariusze kryminalni z I Komisariatu Policji. Ich działania pozwoliły ustalić tożsamość sprawcy, którego zatrzymano w piątek, 24 lutego. Podpalaczem okazał się 28-letni mężczyzna.

- Policjanci zebrali niezbędny materiał dowodowy i podejrzany usłyszał 8 zarzutów zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Śledczy będą sprawdzać, czy podejrzany nie odpowiada za inne, podobne zdarzenia - informuje podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola w Gorzowie. Miała ponad promil alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u