Zatrzymanie krążenia u kierowcy autobusu szkolnego w Świebodzinie. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

28 luty 2023
Zatrzymanie krążenia u kierowcy autobusu szkolnego w Świebodzinie Fot. KPP Świebodzin

Świebodzin. Kierowca autobusu szkolnego zasłabł w trakcie jazdy. Zdążył jeszcze zatrzymać pojazd i stracił funkcje życiowe. Ruszyła walka o życie mężczyzny.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy poranek, 27 lutego, około godziny 7:30. Kierowca autobusu szkolnego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 i ulicy Młyńskiej w Świebodzinie zasłabł w trakcie jazdy.

- Według zgłoszenia kierujący autobusem 59-letni mężczyzna nagle zasłabł, jednak zdołał zatrzymać bezpiecznie pojazd. Później nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Walka o życie mężczyzny

Na miejscu jako pierwszy zjawił się patrol policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Młodszy aspirant Aleksander Gajdka oraz sierżant sztabowy Łukasz Sobański ewakuowali kierowcę z zatrzymaniem krążenia z autobusu i rozpoczęli resuscytacje krążeniowo-oddechową. W działaniach pomagał im ratownik medyczny, który wracał z dyżuru.

Po chwili na miejsce dojechał zastęp straży pożarnej oraz karetka pogotowia. Ponadto do Świebodzina przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

- Czynności służb okazały się skuteczne, mężczyźnie przywrócono krążenie oraz oddech, jednakże w ciężkim stanie został on zabrany do szpitala. W autokarze w chwili zdarzenia nie było jeszcze uczniów, a jedynie opiekunka przewozu szkolnego - informuje asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola w Gorzowie. Miała ponad promil alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u