Ponad stu policjantów zabezpieczało mecz Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa! (ZDJĘCIA)

28 luty 2023
Autor: 
Ponad stu policjantów zabezpieczało mecz Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa! Redakcja

Ponad stu funkcjonariuszy, kilkadziesiąt radiowozów, drony oraz psy. Jak wyglądało zabezpieczenie meczu Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa? 

We wtorek, 28 lutego o godzinie 13 rozpoczął się ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym Lechia Zielona Góra zmierzyła się z Legią Warszawa. Mecz rozegrany został na stadionie przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze. Na potrzeby widowiska przygotowana została specjalna trybuna. Impreza sportowa otrzymała status imprezy masowej o podwyższonym ryzyku.

Ponad stu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem 

W zabezpieczeniu brało udział ponad stu funkcjonariuszy z różnych pionów policji, kilkadziesiąt radiowozów, drony oraz policyjni przewodnicy z psami. Do Zielonej Góry z Poznania przyjechał również specjalistyczny pojazd Tajfun IV, który wykorzystywany jest jako środek przymusu bezpośredniego do tłumienia zamieszek. 

Wejście na trybunę gości znajdowało się od przeciwnej strony stadionu. Teren parkingu dla gości został ogrodzony i był ściśle nadzorowany przez policjantów. Na okolicznych drzewach oraz słupach zamontowane zostały dodatkowe kamery monitoringu.

W trakcie przyjazdu i odjazdu kibiców w powietrzu znajdowały się także co najmniej dwa drony. Prócz policjantów nad bezpieczeństwem czuwali również strażacy.

Lechia Zielona Góra przegrała z Legią Warszawa

Niestety Lechia Zielona Góra przegrała swój ćwierćfinałowy mecz w Pucharze Polski z Legią Warszawa 0:3. Warszawiacy zapewnili sobie awans do półfinału po golach T. Pekharta 8', B. Kapustki 43' i Carlitosa 71'. 

Czytaj także - Zabójstwo starszej kobiety w Brójcach. Sprawca wciąż na wolności!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u