Pijany kierowca doprowadził do kolizji w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu

28 luty 2023
Autor: 
Pijany kierowca doprowadził do kolizji w Zielonej Górze. Zobacz nagranie Fot. KMP Zielona Góra

Kolizja w Zielonej Górze. Na skrzyżowaniu w mieście zderzyły się dwa auta, jedno prowadził pijany kierowca. Policja opublikowała nagranie z momentu zdarzenia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 26 lutego, tuż przed godziną 3:00. Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego oraz Sienkiewicza w Zielonej Górze doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Służby ratownicze powiadomił o zdarzeniu system eCall. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej i patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Sprawcą był pijany kierowca

W wyniku kolizji nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Szybko okazało się jednak, że 20-letni sprawca kolizji jest pod wpływem alkoholu.

- Przybyli na miejsce policjanci, podczas ustalania okoliczności zdarzenia, przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że młody, niedoświadczony kierowca, prowadził pojazd mając promil alkoholu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kolizję na skrzyżowaniu w centrum Zielonej Góry zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Policja opublikowała je ku przestrodze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Zatrzymanie krążenia u kierowcy autobusu szkolnego w Świebodzinie. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u