Policyjny pościg koło Wschowy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, jeden miał narkotyki (FILM)

09 marzec 2023
Autor: 
Policyjny pościg koło Wschowy. Zatrzymano dwóch mężczyzn Fot. KPP Wschowa

Policjanci ze Wschowy ścigali busa. Kierowca chciał uciec drogą leśną, ale tam został zatrzymany. Ujęto też pasażera, który miał narkotyki.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 marca, po północy. Patrol wschowskich policjantów z prewencji poruszał się drogą wojewódzką nr 305 na odcinku Wschowa - Olbrachcice. Mundurowi zainteresowali się pojazdem marki Ford Transit, który jechał z naprzeciwka. To wszystko przez tor jazdy, który był nierówny.

- Kierowca Forda na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Zawrócili i udali za nim - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Ruszył pościg. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Funkcjonariusze wskazali kierującemu, aby zatrzymał się do kontroli, jednak ten nie reagował na sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Patrol ruszył więc za pojazdem i jednocześnie poinformował o sytuacji dyżurnego. Z czasem uciekinier w miejscowości Zbarzewo wjechał na drogę leśną.

- Z uwagi na grząską, leśną nawierzchnię uciekający pojazd zwolnił, co pozwoliło na zatrzymanie 30-letniego kierowcy, który wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Zatrzymany został też 35-letni pasażer. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe - informuje nadkom. Piwowarska.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 30-latek prowadził busa, mając aktywny zakaz kierowania pojazdami. Ponadto przy pasażerze funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek strunowy z metamfetaminą. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i już wkrótce usłyszą zarzuty.

Przeczytaj też: Pijana matka przyjechała po dzieci do przedszkola. Miała ponad dwa promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u