Pijany kierowca zatrzymany pod Świebodzinem. Pił piwo w trakcie jazdy

20 marzec 2023
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany pod Świebodzinem. Pił piwo w trakcie jazdy Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Ponad 2 promile alkoholu miał pijany kierowca zatrzymany koło Świebodzina. 48-latek pił piwo w trakcie jazdy motorowerem. Nie był to jego pierwszy raz.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 19 marca, w rejonie miejscowości Pałck (gmina Skąpe). Policjanci ze Świebodzina szukając osoby zaginionej, patrolowali drogi w okolicach miejsca zaginięcia. W trakcie poszukiwań uwagę jednego z patroli zwrócił motorowerzysta.

- Mężczyzna jechał bez kasku i w trakcie coś pił. Na widok policjantów wyrzucił trzymany przedmiot i nadal jechał naprzeciw radiowozu. Chwiejny sposób jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego też mundurowi zdecydowali się poddać kierującego kontroli drogowej - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Miał ponad 2 promile alkoholu

Funkcjonariusze już po podejściu do 48-letniego motorowerzysty wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie przeszło 2 promile alkoholu.

- Oświadczył, że wybrał się na spacer z psem, którego przewoził skuterem, jednocześnie miał ochotę na piwo, dlatego nie założył kasku - informuje asp. Ruciński.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Co gorsza, nie jest to pierwszy raz, kiedy prowadził pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto czeka go wpłata 10 tysięcy złotych na specjalny Fundusz Pomocy Osobom Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przeczytaj też: Ptasia grypa w Zielonej Górze. Ognisko wykryto na fermie drobiu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u