Akcja policji na drogach. Dziś posypią się mandaty. Działania aż do wieczora (ZDJĘCIA)

22 marzec 2023
Autor: 
Akcja policji na drogach. Dziś posypią się mandaty Fot. KWP Gorzów Wlkp., KPP Świebodzin

Trwają działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi prowadzą kontrole w rejonie przejść dla pieszych. Akcja policji na drogach potrwa do wieczora.

Policja prowadzi dziś, 22 marca, ogólnopolską akcję pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze z lubuskich Wydziałów Ruchu Drogowego pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz ruchliwych ulic.

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia - informuje Komenda Główna Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Dziś posypią się mandaty

Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone są od wczesnych godzin rannych i potrwają aż do wieczora. I tak przez cały dzień mandatów powinni obawiać się wszyscy, którzy postąpią niezgodnie z przepisami, czyli zarówno kierowcy pojazdów, jak i piesi czy rowerzyści.

- Dobra relacja pieszy - kierowca jest jednym z najważniejszych aspektów do zapewnienia bezpieczeństwa. Dlatego wszystkim kierowcom przypominamy, że pieszy znajdujący się w pobliżu oznakowanego przejścia ma pierwszeństwo przed pojazdami, a kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i umożliwić mu przejście - informuje sierż. sztab. Karol Florczak z Lubuskiej Policji.

Akcja prowadzona jest dziś między innymi w Świebodzinie. - Działania mają na celu zwiększenie świadomości kierujących, jak i pieszych, a poprzez to zmniejszenie liczy zdarzeń i zapewnienie bezpieczeństwa - podkreśla asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Przeczytaj też: Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci z Niemiec jechała do Polski (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u