Torzym: Kontrola drogowa i wszyscy zatrzymani. Kierowca na "podwójnym gazie", pasażer miał narkotyki

22 marzec 2023
Autor: 
Torzym: Kontrola drogowa i wszyscy zatrzymani. Kierowca był pijany Fot. KPP Sulęcin

Kierowca jechał autem pod wpływem alkoholu i mimo zakazu prowadzenia, a pasażer miał przy sobie marihuanę. Obu mężczyzn zatrzymali policjanci z Sulęcina.

Policjanci stosunkowo często w godzinach nocnych zatrzymują poruszające się pojazdy do kontroli. Tak było też w poniedziałek, 20 marca, na terenie gminy Torzym. Około godziny 4:00 patrol sulęcińskich policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podjął do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford.

Pojazdem podróżowały dwie osoby. 33-letni kierowca oraz 29-letni pasażer. To miała być zwykła kontrola drogowa, ale szybko okazało się, że czynności potrwają znacznie dłużej.

Kierowca po alkoholu, pasażer z narkotykami

- Zarówno kierowca jak i pasażer na widok radiowozu zaczęli zachowywać się podejrzanie nerwowo. Szybko stało się jasne, co było tego powodem. 33-letni kierowca był w stanie po użyciu alkoholu. To był jeden z powodów, dla którego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Drugi to wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Pasażer wcale nie był lepszy, bo okazało się, że ma przy sobie marihuanę. Tym sposobem obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sulęcińskiej komendy, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze czynności.

- 33-latkowi za niezastosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, musi liczyć się z wysoką grzywną. 29-letni pasażer odpowie za posiadanie środków odurzających, To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - informuje sierż. sztab. Biernacka.

Przeczytaj też: Nie żyje Ryszard Kowalczuk. Zmarł nagle. Był wójtem gminy Brody


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u