Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Płoną zabudowania. Trwa akcja gaśnicza

02 kwiecień 2023
Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Płoną zabudowania Fot. Czytelnik

Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Płoną zabudowania przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Trwa akcja gaśnicza.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w niedzielę, 2 kwietnia, tuż przed godziną 21:20. W ogniu stanęły obiekty ulokowane przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w rejonie skrzyżowania z ul. 30 stycznia. Zgłaszający informowali o sporym zadymieniu oraz płomieniach, które wydobywały się z budynków.

Początkowo do zdarzenia wysłano zastępy z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Wówczas z uwagi na problem z wodą do akcji wyjechała cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysiąca litrów wody z gorzowskiej "jedynki". Jednocześnie do Gorzowa ściągnięto samochody z jednostek OSP z Kłodawy oraz Deszczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Trwa akcja gaśnicza

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli kilka linii gaśniczych. Prądy wody podawane są w natarciu na ogień oraz w obronie pobliskich obiektów. Łącznie w związku z pożarem zaangażowanych jest osiem zastępów straży pożarnej.

- Płoną zabudowania gospodarcze oraz garażowe - relacjonuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt nie został poszkodowany.

Godzina 23:30 - Sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie i przelewanie tlących się elementów. Strażacy już wkrótce będą kończyć swoje działania.

Przeczytaj też: Tajemnicza substancja w dopływie Odry koło Zielonej Góry. W akcji strażacy z grup chemicznych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u