Przeładowany dostawczak zatrzymany na trasie S3 w Lubuskiem. Ważył ponad 8 ton (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2023
Autor: 
Przeładowany dostawczak zatrzymany na trasie S3 w Lubuskiem Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała przeładowany samochód dostawczy. Pojazd ważący przeszło 8 ton ujawniono na trasie S3 w pobliżu Sulechowa.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 31 marca, w okolicach Sulechowa. Patrol funkcjonariuszy z ITD Gorzów Wielkopolski kontrolował samochody poruszające się po trasie S3 i zatrzymywał je na MOP Kępsko. W trakcie służby mundurowi zatrzymali między innymi samochód dostawczy marki Iveco.

Kierowca przewoził stal z Łodzi do Gryfina. Dopuszczalna masa całkowita samochodu wynosiła 3500 kilogramów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Przeładowany dostawczak o ponad 4,5 tony

- Pojazd został zważony. Okazało się, że wraz z ładunkiem ważył on 8050 kg, czyli o 4550 kg za dużo. Tylko nacisk drugiej osi pojazdu wyniósł 6050 kg - informuje Wojewódzki Inspektorat Transport Drogowego.

Szofer został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych. Inspektorzy zakazali mu jednocześnie dalszej jazdy przeładowanym pojazdem. Kierowca mógł ruszyć w drogę, dopiero gdy przeładował nadmiar ładunku na inny samochód.

Przeczytaj też: Gorzów: Wziął psa i rzucił nim o podłogę. Później wyrzucił przez okno, bo... szczekał (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u