Nowy samochód gaśniczy dla strażaków ze Strzelec Krajeńskich. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)

05 kwiecień 2023
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla strażaków ze Strzelec Krajeńskich Fot. KW PSP GW, LUW

Nowy samochód gaśniczy zasilił Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Strzelcach Krajeńskich. To ciężki wóz, który posłuży głównie do pożarów. Kosztował przeszło 1,2 miliona.

Straż pożarna w Strzelcach Krajeńskich uroczyście otrzymała nowy samochód gaśniczy. To ciężki pojazd zabudowany na podwoziu marki Renault K440 z napędem 6x6. Ma trzyosobową kabinę, zautomatyzowaną skrzynię biegów oraz silnik o mocy 440 koni mechanicznych. Za jego przygotowanie odpowiadała firma MotoTruck z Kielc.

Nowy wóz posiada zbiornik wodny o pojemności 8850 litrów oraz 850-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Na pojeździe znalazło się także działko wodno-pianowe. Samochód to tzw. "golas", czyli dostarczono go bez dodatkowego sprzętu. Wykonawca wykonał jedynie uchwyty do mocowania wyposażenia posiadanego aktualnie przez strzeleckich strażaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Koszt? Ponad 1,2 miliona złotych

Pojazd zakupiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Wartość samochodu to przeszło 1,2 miliona złotych. Jego zakup został współfinansowany ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Skarbu Państwa.

- Wielkie słowa szacunku za waszą działalność, za to, że potraficie w tak profesjonalny sposób prowadzić działania, kiedy jest taka potrzeba. Dzięki wam czujemy się bezpieczni - podkreślał dziś Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Wkrótce strażacy ze Strzelec Krajeńskich otrzymają jeszcze kolejny wóz. Będzie to średni samochód gaśniczy zabudowany na podwoziu marki Volvo FL280, na którym znajdzie się system CAFS, czyli system piany sprężonej.

Przeczytaj też: Zostań strażakiem w Żarach lub Krośnie Odrzańskim! PSP szuka kandydatów do służby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u