Akcja celników na bazarach w Lubuskiem. Obywatele Bułgarii mieli blisko 600 podrobionych ubrań (ZDJĘCIA)

05 kwiecień 2023
Autor: 
Lubuskie: Obywatele Bułgarii mieli blisko 600 podrobionych ubrań Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła prawie 600 sztuk podrabianej odzieży na bazarach w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą. Sprzedawali je obywatele Bułgarii.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Krajowa Administracja Skarbowa w tym samym czasie przeprowadziła kontrole na dwóch lubuskich bazarach. Mundurowi pojawili się na stoiskach w Kostrzynie nad Odrą oraz Słubicach.

- Funkcjonariusze na stoiskach, na których sprzedawali obywatele Bułgarii, znaleźli 591 sztuk odzieży z logami znanych światowych producentów. Sposób ich wykonania, jak i użyte materiały wskazywały, że są one jedynie podobne do oryginałów - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalszy los podróbek zależy od właścicieli znaków

Mundurowi oszacowali wartość zatrzymanego towaru na blisko 170 tysięcy złotych. Ponadto powiadomili oni o ujawnieniu podróbek właścicieli znaków towarowych.

- Dresy, koszulki i torebki były bezprawnie oznaczone znakami towarowymi, które należą do najbardziej uznanych marek odzieżowych na świecie. Dalsze postępowanie w tej sprawie zależy od właścicieli znaków towarowych. To oni zdecydują, czy wystąpić na drogę sądową - informuje Markowicz.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla strażaków ze Strzelec Krajeńskich. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u