Dziewięciu Afgańczyków zatrzymanych w Słubicach. Chcieli nielegalnie dostać się do Niemiec

05 kwiecień 2023
Autor: 
Dziewięciu Afgańczyków zatrzymanych w Słubicach Fot. NOSG

Nielegalni imigranci zatrzymani w Słubicach. Dziewięciu obywateli Afganistanu chciało docelowo dostać się do Niemiec. Teraz będą musieli wyjechać z Polski.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 2 kwietnia. Patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku realizował działania związane ze zwalczaniem nielegalnej migracji. W trakcie służby funkcjonariusze zatrzymali w rejonie mostu granicznego w Słubicach dziewięciu obywateli Afganistanu.

- Mężczyźni zmierzali pieszo w stronę Niemiec. W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców ustalono, że grupa Afgańczyków w wieku od 21 do 31 lat przebywa nielegalnie na terytorium Polski - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Wszyscy zostali zatrzymani

Kontrola wykazała także, że żaden z obywateli Afganistanu nie miał dokumentów uprawniających do wejścia na terytorium Niemiec. Dlatego wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani za usiłowanie przekroczenia polsko-niemieckiej granicy wbrew przepisom.

- Cudzoziemcy nie deklarowali chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową w naszym kraju. Wobec zatrzymanych Afgańczyków wszczęte zostały postępowania w sprawie zobowiązania do wyjazdu z Polski - informuje ppor. SG Biskupik.

Na mężczyznach ciąży teraz dodatkowo obowiązek zgłaszania się do siedziby Placówki SG w Świecku w ustalonych terminach.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zaginęła nastolatka. Szukała jej policja i straż pożarna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u