W Zielonej Górze zaginęła nastolatka. Szukała jej policja i straż pożarna

04 kwiecień 2023
W Zielonej Górze zaginęła nastolatka. Szukała jej policja i straż pożarna Fot. Rafał Bociek

Strażacy i policjanci szukali nastolatki w rejonie osiedla Mazurskiego w Zielonej Górze. Na szczęście dziewczynę udało się odnaleźć.

Informacja o zaginięciu nastolatki wpłynęła do zielonogórskiej policji we wtorkowe popołudnie, 4 kwietnia, około godziny 18:30.

Na ulicę Suwalską w pierwszej kolejności wysłano najbliższe patrole policji. Następnie dojechały kolejne radiowozy, w tym między innymi przewodnik z psem tropiącym. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania, lecz w trakcie pierwszych minut działań dziewczyny nie udało się odnaleźć.

Chwilę później na osiedlu Mazurskim stworzony został punkt koncentracji służb. Wtedy do akcji dołączyła straż pożarna. Łącznie zaangażowanych zostało sześć zastępów Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta Zielona Góra.

Nastolatkę udało się odnaleźć

Mundurowi konsekwentnie przeczesywali głównie okoliczne kompleksy leśne. Część z nich udała się również w rejon ulicy Kętrzyńskiej oraz okolicznych torów kolejowych. Do działań wykorzystywano między innymi kamery termowizyjne oraz drona będącego na wyposażeniu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Jarogniewice.

Po przeszło dwóch godzinach akcji w okolicach 20:30 służby otrzymały informację, że dziewczyna została odnaleziona. Była cała i zdrowa. Na tym działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Przeczytaj też: Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za prędkość na krajowej "12" koło Żagania


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u