Ogromne korki wokół ulicy Batorego w Zielonej Górze. Musimy uzbroić się w cierpliwość (ZDJĘCIA)

04 kwiecień 2023
Ogromne korki wokół ulicy Batorego w Zielonej Górze. Musimy uzbroić się w cierpliwość Redakcja

Trwają intensywne prace przy wiadukcie na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Z początkiem tygodnia wprowadzono tu ruch jednostronny (z północy na południe) a 15 i 16 kwietnia wiadukt zostanie całkowicie wyłączony z transportu. 

Ruch jednostronny na wiadukcie został wprowadzony 3 kwietnia. Utrudnienia potrwają do 7 kwietnia. Departament Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Zielona Góra przygotował objazdy. Do mediów trafiły mapki, które mają pomóc kierowcom w poruszaniu się. Ruch kierowany jest głównie przez ulicę Batorego. Problem w tym, że jest to wąska ulica, nie przygotowana na taką liczbę pojazdów. Mieszkańcy stoją w ogromnych korkach. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

04 04 23 korek zg 3

Największe utrudnienia przed nami. W dniach 15-16 kwietnia ruch na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany. Lepiej omijać tę część miasta szerokim łukiem. Na szczęście w tych dniach będzie już otwarta południowa obwodnica miasta. Szkoda, że nie pomyślano o tym teraz. Skorelowanie otwarcie nowej drogi i zamknięcie jednej z najważniejszych nitek w mieście, na pewno w jakimś stopniu rozluźniłoby tak ogromne utrudnienia.

Przetarg na remont ulicy Zjednoczenia wraz z wiaduktem ogłoszono jeszcze w 2021 roku. Plany zakładały wymianę nawierzchni, budowę ciągów rowerowych, wymianę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Przetarg wygrało konsorcjum firm PBW Inżynieria Wrocław i DROMOSTTOR Sp. z o.o. z Lwówka Śląskiego. Tuż po rozpoczęciu remontu okazało się, że wiadukt jest w bardzo złym stanie technicznym. Prace zostały ograniczone a miasto zleciło ekspertyzy. Wyniki specjalistycznych badań nie pozostawiły złudzeń - wiadukt należało wyburzyć.

04 04 23 korek zg 2


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u