Zawodowy kierowca z fałszywym prawem jazdy. Wpadł, bo przyszedł do Straży Granicznej

26 kwiecień 2023
Autor: 
Zawodowy kierowca z fałszywym prawem jazdy Fot. NOSG

Obywatel Gruzji przyszedł do Straży Granicznej w Gorzowie, by pomóc swojemu rodakowi. Tam okazał fałszywe prawo jazdy. Dokument zatrzymano, a mężczyzna dostał grzywnę.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 24 kwietnia. Tego dnia do Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zgłosił się 46-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna informował, że dzięki znajomości języka polskiego chciał pomóc swojemu rodakowi w załatwieniu sprawy administracyjnej.

Miał fałszywe prawo jazdy

Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę. Kontrola legalności pobytu wykazała, że przebywa on w Polsce legalnie. Wśród okazanych przez Gruzina dokumentów był też między innymi blankiet gruzińskiego prawa jazdy.

- Dokument wystawiony na jego dane wzbudził zastrzeżenia co do autentyczności, gdyż odbiegał od obowiązującego wzoru. Brak odpowiednich zabezpieczeń i zastosowanie odmiennych technik druku świadczyły, że jest on podrobiony. Dodatkowo w trakcie czynności ujawniono kolejne gruzińskie prawo jazdy. Tym razem autentyczny blankiet - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Mężczyzna został zatrzymany. 46-latek wyjawił, że powodem zakupu fałszywego prawa jazdy była chęć rozszerzenia uprawnień o kategorie D i E, czyli możliwość prowadzenia autobusów i ciągnięcia przyczep. Jednocześnie na jaw wyszło, iż jest on zatrudniony jako zawodowy kierowca w jednej z lubuskich firm, która transportuje towary.

Dostał karę grzywny

Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie karne wobec cudzoziemca. Przedstawili mu zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem.

- Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych - informuje ppor. SG Biskupik.

Przeczytaj też: Wpadł diler narkotyków spod Sulechowa. Zatrzymano też jego kolegę, bo byli agresywni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u