Pożar domu koło Sławy. Płonął dach kryty strzechą. Strażacy pracowali przez 10 godzin (ZDJĘCIA)

29 kwiecień 2023
Pożar domu koło Sławy. Płonął dach kryty strzechą Redakcja

Piętnaście zastępów straży pożarnej przez 10 godzin walczyło z pożarem w Głuchowie koło Sławy. Płonął dach budynku jednorodzinnego, który był kryty strzechą.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej we Wschowie w piątek, 28 kwietnia, około godziny 18:30. W ogniu stanął dach domu jednorodzinny w Głuchowie, czyli przysiółku wsi Kuźnica Głogowska.

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz pobliskie jednostki OSP, w tym między innymi OSP Sława. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego ogień obejmował już większość dachu, który był kryty strzechą. Wówczas na miejsce skierowano kolejne pojazdy.

Działania prowadzono przez 10 godzin

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania od wewnątrz oraz z zewnątrz obiektu. Rozstawiona została też między innymi drabina mechaniczna. Pożar próbowano opanować przy pomocy piany gaśniczej, ale nie było to takie łatwe.

- Pożar strzechy jest specyficzny i wymaga wyjątkowego działania. Musieliśmy rozebrać całą konstrukcję strzechy, bo tylko w ten sposób mogliśmy opanować sytuację. Jednocześnie ewakuowaliśmy mienie, które znajdowało się wewnątrz. Na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonuje bryg. Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy PSP we Wschowie.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 15 zastępów straży pożarnej z powiatu wschowskiego i nowosolskiego. Duży wysiłek strażaków prowadził do szybkiego opróżniania butli w aparatach powietrznych, dlatego ze Świebodzina dojechał także specjalny pojazd z agregatem do ich nabijania.

Akcja straży pożarnej w Głuchowie zakończyła się w sobotę, 29 kwietnia, około godziny 4:00. W działaniach uczestniczyło przeszło 60 strażaków. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Groźny wypadek pod Sulechowem. Zderzyły się trzy osobówki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u