Policja w Międzyrzeczu ma nowego psa. Peri patroluje już miasto (ZDJĘCIA)

29 kwiecień 2023
Autor: 
Policja w Międzyrzeczu ma nowego psa. Peri patroluje już miasto Fot. KPP Międzyrzecz

Peri to nowy, czworonożny funkcjonariusz policji w Międzyrzeczu. Wraz ze swoim przewodnikiem skończyła już kurs i pełni służbę na terenie całego powiatu.

Psy w policji działają już od wielu lat. Zdecydowaną większość z nich stanowią psy patrolowo-tropiące, natomiast pozostałe służą na przykład do wykrywania materiałów pirotechnicznych lub wyszukiwania narkotyków. Ostatnio nowy funkcjonariusz na czterech łapach zasilił szeregi międzyrzeckiej policji.

Peri to owczarek holenderski. Jej opiekunem został sierżant Tomasz Leśniak. Wraz z przewodnikiem ukończyła sześciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach i otrzymała stosowną atestację uprawniającą do służby i charakteru wykonywanych zadań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Jest psem patrolowo-tropiącym

- Głównymi zadaniami, jakie przed nią stoją, są poszukiwania osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw. Na co dzień jednak stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, przy zatrzymywaniu osób oraz ich doprowadzaniu i konwojowaniu - informuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Nowy, czworonożny funkcjonariusz międzyrzeckiej policji pełni już służbę w komendzie. Jak zaznaczają mundurowi, pozyskanie psa było możliwe dzięki lokalnym samorządowcom.

Przeczytaj też: Pożar domu koło Sławy. Płonął dach kryty strzechą. Strażacy pracowali przez 10 godzin (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u