Źrebak wpadł do szamba pod Gorzowem. Na ratunek ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

08 maj 2023
Autor: 
Źrebak wpadł do szamba pod Gorzowem. Na ratunek ruszyli strażacy Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Akcja ratownicza w Lubczynie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Strażacy ratowali źrebaka, który wpadł do szamba. Nie było łatwo, ale zwierzę udało się uratować.

Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w poniedziałkowy poranek, 8 maja, tuż po godzinie 6:15. Okazało się, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Lubczyno (gmina Bogdaniec) w tarapaty wpadł źrebak, który wpadł do szamba.

Na miejsce przyjechał zastęp strażaków z Gorzowa Wielkopolskiego oraz ochotnicy z OSP Bogdaniec.

Zwierzę udało się uratować

Cała akcja była stosunkowo trudna, jednak zakończyła się szczęśliwie. Działania trwały przez około godzinę.

- Strażacy wydobyli zwierzę całe i zdrowe. Zostało przekazane pod opiekę weterynarza - relacjonuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Wypadek koło Zielonej Góry. Zderzenie osobówek. Cztery osoby zostały ranne (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u