Trwa zarybianie Odry. Do rzeki trafi 85 tys. sztuk narybku szczupaka!

08 maj 2023
Autor: 
Trwa zarybianie Odry. Do rzeki trafi 85 tys. sztuk narybku szczupaka! Redakcja

Letni narybek szczupaka trafił do lubuskiego odcinka Odry. Oprócz szczupaka do rzeki trafi również narybek sandacza i jazia.

W poniedziałek, 8 maja punktualnie o godzinie 6 rano rozpoczęło się zarybianie lubuskiego odcinka rzeki Odra. Do wody trafi łącznie 85 tys. sztuk letniego narybku szczupaka, który wczoraj wyjechał z hodowli w województwie świętokrzyskim. - Jest to zarybienie obligatoryjne wynikające z zapisów operatu rybackiego na użytkowanie rzeki Odra - podaje Michał Szostak, Ichtiolog. 


Zobacz materiał wideo z zarybiania:


Zarybianie Odry

Narybek rozprowadzany jest z łodzi na długich odcinkach rzeki. Ryby z worków wypełnionych tlenem wypuszczane są do basenów, z których następnie trafiają do rzeki. Materiał zarybieniowy rozprowadzany jest bardzo rzadko, ponieważ w przypadku ryb drapieżnych może dojść do pogryzienia lub przypadków kanibalizmu. 

Tego typu zarybienia wykonywane są co rok. Oprócz szczupaka do Odry trafi również narybek sandacza i jazia. 

Skażenie Odry

- W zeszłym roku do rzeki wpuszczono dwa razy więcej materiału zarybieniowego. Po katastrofie (skażenie Odry - przyp. red.), która miała miejsce rok temu, teraz wpuszczamy troszkę mniej. Chcemy zobaczyć, czy nie będzie powtórki z zeszłego roku - dodaje Michał Szostak. 

Czytaj także - Źrebak wpadł do szamba pod Gorzowem. Na ratunek ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u