Masowo kradli kable w okolicach Sulechowa i Zielonej Góry. Policja zatrzymała cztery osoby

08 maj 2023
Autor: 
Masowo kradli kable w okolicach Sulechowa i Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Kradli kable telekomunikacyjne i wpadli w ręce policji. Do sprawy zatrzymano cztery osoby podejrzane. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w nocy z czwartku na piątek, 5 maja. Wówczas w miejscowości Kije położonej w pobliżu Sulechowa skradziono kable telekomunikacyjne z linii napowietrznej. W związku ze zdarzeniem policyjne radiowozy od rana patrolowały teren gminy Sulechów.

W trakcie działań jeden z patroli zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Audi. Kierował nim 22-latek, natomiast na miejscu pasażera znajdowała się 17-latka. Podczas sprawdzania samochodu mundurowi znaleźli w bagażniku kilkanaście metrów kabla telekomunikacyjnego. I tak oboje zostali zatrzymani.

Zatrzymano łącznie cztery osoby

Dalsze czynności prowadzone przez policję w Sulechowie wykazały, że w kradzieży w Kijach brały udział jeszcze dwie osoby, natomiast skradziono łącznie blisko 100 metrów kabla telekomunikacyjnego. Wkrótce do sprawy sulechowscy funkcjonariusze we współpracy z mundurowymi z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze zatrzymali jeszcze 19-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

- Na posesji 43-latka znaleziono skradzione elementy linii napowietrznej, z kolei podczas sprawdzania budynków gospodarczych ustalono, że znalezione w nich przewody nie pochodzą tylko z tej jednej kradzieży. Śledczy rozpoczęli więc ustalanie skąd mogą pochodzić znalezione kable - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Wszyscy usłyszeli zarzuty

Ostatecznie zatrzymanemu 43-latkowi udowodniono jeszcze inne kradzieże. W sumie przedstawiono mu 15 zarzutów kradzieży kabli telekomunikacyjnych w różnych miejscowościach na terenie powiatu zielonogórskiego. Straty spowodowane przez niego wyceniono na co najmniej 45 tysięcy złotych.

Zarzuty usłyszeli także 17 i 19-latka oraz 22-latek. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci cały czas sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych, podobnych przestępstw - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Źrebak wpadł do szamba pod Gorzowem. Na ratunek ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u