Zielona Góra: Ciężarówka z trocinami przewróciła się na nowym rondzie obwodnicy południowej!

09 maj 2023
Zielona Góra: Ciężarówka z trocinami przewróciła się na nowym rondzie obwodnicy południowej!

Samochód ciężarowy przewożąca trociny przewrócił się na nowym rondzie obwodnicy południowej w Zielonej Górze. Trwa akcja służb.

We wtorek, 9 maja około godziny 7:40 na nowym rondzie łączącym Drogę Wojewódzką numer 283 z Obwodnicą Południową biegnącą w ciągu Drogi Krajowej numer 32 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego trociny. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Scania z nieustalonych obecnie przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Ciężarówka uderzyła w przydrożną latarnię, znak oraz bariery energochłonne. Dodatkowo pojazd przewrócił się na bok w wyniku czego trociny wysypały się na pobocze. 

W wyniku zdarzenia w ciężarówce doszło również do uszkodzenia zbiornika z paliwem. Na miejscu pracują zielonogórscy strażacy, którzy zajmą się usuwaniem wycieku. Czynności na miejscu prowadzą także policjanci. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyn oraz okoliczności zdarzenia. 

Utrudnienia Zielona Góra

Na rondzie łączącym Drogę Wojewódzką numer 283 (na Zatonie) z nowo wybudowaną Obwodnicą Południową występują utrudnienia w ruchu. Na czas akcji służb możliwe jest całkowite zamknięcie drogi. 

Czytaj także - Fikcyjny pracownik banku wyrolował mieszkańca Zielonej Góry na 150 tysięcy. 40-latek został z kredytem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u