Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach!

12 maj 2023
Autor: 
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach! Redakcja/Archiwum

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach. Zachowajmy rozsądek podczas leśnych spacerów!

Słoneczna oraz wietrzna pogoda sprzyja wzrostowi poziomu zagrożenia pożarowego w lasach. Obecnie w lubuskich nadleśnictwach występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Pomiary wykonywane są przez zebranie takich danych jak: wilgotność ściółki, temperaturę, wilgotność powietrza oraz sumę opadu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023

Zagrożenie pożarowe w lesie

W województwie lubuskim w ostatnich dniach nie odnotowano większych opadów. Obecnie najpoważniejsza sytuacja występuje w rejonie stacji pomiarowej zlokalizowanej w Zielonej Górze - Przyelpie, wilgotność ściółki w tym miejscu wynosi 7,4%. W rejonie Żagania ściółka ma 8% wilgotności, natomiast obecnie najwyższy poziom wilgotności w rejonie Babimostu 12,2%. 

Sytuacja w najbliższych dniach może ulec pogorszeniu, ponieważ obecnie prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu. Apeluje o zachowanie rozsądku podczas spacerów w lesie i ostrożne obchodzenie się z otwartym ogniem!

Czytaj także - Dachowanie osobówki w Zielonej Górze. Policja szuka kierowcy! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u