Ukradł telewizor, zwrócił go miesiąc później wraz z przeprosinami

23 maj 2018
Autor: 

Gorzowscy policjanci przedstawili zarzuty mężczyźnie, który w marcu włamał się do szkoły i zabrał telewizor. Skradziony sprzęt zwrócił miesiąc później. To nie zakończyło jednak postępowania. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. W przeszłości był już karany.

Funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego, 26 marca, zostali poinformowani o przestępstwie, do którego doszło kilkanaście godzin wcześniej na terenie szkoły. Przedstawiciele placówki zgłosili włamanie i kradzież telewizora. Łączne szkody, wyrządzone przez sprawcę, oszacowano na ponad 9 tysięcy złotych.

Do pracy przystąpili kryminalni z komisariatu przy ul. Zygalskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Widać na nim, jak mężczyzna wykorzystał stojące przy budynku rusztowanie i przez okno dostał się na pierwsze piętro. Po wypchnięciu okna znalazł się na korytarzu. Podbiegł do zawieszonego telewizora i zerwał go. Na zewnątrz wyszedł przez wcześniej otwarte okno. Po zdarzeniu został zabezpieczony monitoring. 

Miesiąc po zdarzeniu telewizor został zwrócony wraz z listem z przeprosinami za włamanie. To jednak nie zakończyło postępowania dotyczącego kradzieży z włamaniem, które jest prowadzone z urzędu. Funkcjonariusze kryminalni zbierali kolejne informacje. W wyniku ich operacyjnej pracy udało się ustalić, że podejrzany to 28-letni gorzowianin.

Podczas przesłuchania przyznał, że kradzież telewizora zaplanował. Po pewnym czasie stwierdził jednak, że sprzęt odda, bo, jak wyjaśniał policjantom „wiedział, że będą problemy z tego głupiego pomysłu”. Telewizor zapakował i zwrócił wraz z przeprosinami.

- Mężczyzna w przeszłości był już karany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu nie 10, ale 15 lat pozbawienia wolności. - dodaje sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u