Międzyrzecz: Motocyklista jechał 130 km/h na "pięćdziesiątce". Stracił prawo jazdy

22 maj 2023
Autor: 
Międzyrzecz: Motocyklista jechał 130 km/h na "pięćdziesiątce" Fot. KPP Międzyrzecz

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali motocyklistę, który przekroczył prędkość o 80 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał spory mandat.

Funkcjonariusze z międzyrzeckiej drogówki często kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowego miernika prędkości. Mundurowi rozstawiają się z "suszarką" zarówno na terenie miasta, jak i powiatu. W czwartek, 18 maja, w ręce policjantów wpadł między innymi motocyklista.

- Kierujący za nic miał sobie ograniczenia prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym. Jechał on bowiem aż 130 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywała "pięćdziesiątka" - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Stracił prawo jazdy

Motocyklista powinien teraz "odpocząć" od jazdy, ponieważ policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

- Nie zapominajmy, że wzajemny szacunek na drodze oraz odpowiednia prędkość są gwarantem bezpiecznej podróży. Kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - podkreśla mł. asp. Maksimczyk.

Jak dokładnie wyglądają teraz kwoty mandatów? Wszystko prezentujemy poniżej.

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Wybuch w Siecieborzycach. Sąd nie skazał Błażeja K. za znęcanie się nad panią Urszulą


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u