W jednym aucie jechało 11 nielegalnych imigrantów. Wiózł ich obywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)

22 maj 2023
W jednym aucie jechało 11 nielegalnych imigrantów. Wiózł ich obywatel Ukrainy Fot. KPP Krosno Odrzańskie

"Kurier" przewoził samochodem aż 11 cudzoziemców. Nielegalni imigranci leżeli przykryci kurtkami. Wszyscy zostali zatrzymani, jechali do Niemiec.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 19 maja. Policjanci z Krosna Odrzańskiego pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość pojazdów na drodze krajowej nr 32 w miejscowości Brzózka. Tam ich uwagę zwrócił samochód osobowy marki Chrysler.

- Pojazd poruszał się bez włączonych świateł. Urządzenie pokazało, że kierowca jedzie o 14 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazał się nim 18-letni obywatel Ukrainy - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Młody złodziej okradł lombard. Jest nagranie z monitoringu

11 nielegalnych imigrantów w jednym aucie

W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili w osobówce 11 cudzoziemców w wieku od 17 do 33 lat. Dziesięciu pochodziło z Syrii, natomiast jeden to obywatel Iraku. Wszyscy leżeli ukryci pod kurtkami. W międzyczasie na miejsce wezwano patrol z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, który ustalił, że wszyscy przebywali w Polsce nielegalnie.

- Wszyscy zostali zatrzymani. Cudzoziemcy w związku z nielegalnym pobytem zostali przekazani Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Odpowiedzą oni za przekroczenie wbrew przepisom granicy z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy z Polski do Niemiec - informuje podkom. Kulka.

W sprawie odpowiadać będzie też obywatel Ukrainy. Usłyszał on już zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Kontrole trzeźwości w Zielonej Górze i okolicach. Od rana wpadło już czterech kierowców (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u