Kontrole trzeźwości w Zielonej Górze i okolicach. Od rana wpadło już czterech kierowców (ZDJĘCIA)

22 maj 2023
Kontrole trzeźwości w Zielonej Górze i okolicach Fot. KMP Zielona Góra, ITD

Policjanci z Zielonej Góry prowadzą dziś akcję "Trzeźwość". Od rana zatrzymano już czterech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Działania cały czas trwają.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Dziś, 22 maja, funkcjonariusze z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego od godziny 4:00 prowadzą działania "Trzeźwość". Patrole rozstawiają się na terenie miasta, ale i całego powiatu.

- Policjantów wspomagają w dzisiejszych działaniach funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego. Patrole pojawiają się między innymi na mniej uczęszczanych drogach - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tak wiozła dzieci na skuterze. Policjanci byli bezwzględni

Wpadło czterech kierowców

Do godziny 9:00 w ręce mundurowych wpadło już czterech kierujących: dwóch w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila i dwóch w stanie po użyciu alkoholu.

- O godzinie 5:20 w Chynowie na ul. Poznańskiej zatrzymany został kierujący Oplem Astra 30-latek, który miał w organizmie ponad 0,7 promila. Kilka minut później w Nowym Kisielinie na ul. Odrzańskiej inny patrol zatrzymał 40-latka, który wyjechał z bazy ciężarówką. Alkomat wskazał ponad 0,5 promila alkoholu - relacjonuje podinsp. Stanisławska.

Dalej, jak relacjonują mundurowi, o godzinie 6:00 na ul. Działkowej w Zielonej Górze zatrzymano 60-latka kierującego Renault Scenic, który wydmuchał 0,4 promila alkoholu. Dwie godziny później skontrolowany na trasie S3 kierowca Audi jadący z Głogowa miał w swoim organizmie 0,37 promila.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Wybuch w Siecieborzycach. Sąd nie skazał Błażeja K. za znęcanie się nad panią Urszulą


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u