"Trzeźwy poranek" w Krośnie Odrzańskim. Wpadło trzech kierowców pod wpływem alkoholu (ZDJĘCIA)

23 maj 2023
Autor: 
"Trzeźwy poranek" w Krośnie Odrzańskim. Wpadło trzech kierowców Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z Krosna Odrzańskiego prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W trakcie działań zatrzymano trzech kierowców na "podwójnym gazie". Wpadło też dwóch rowerzystów.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Nie inaczej było wczoraj, 22 maja. Tego dnia policjanci z wszystkich lubuskich komend prowadzili między innymi działania "Trzeźwy poranek". W akcji uczestniczyli też funkcjonariusze z krośnieńskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Zatrzymano trzech kierujących

Mundurowi ruszyli do akcji już od wczesnych godzin porannych. Patrole rozstawiły się na ulicy Wakacyjnej w Krośnie Odrzańskim.

- Tam funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, których wstępne badanie wykazało obecność alkoholu. Po ponownej kontroli okazało się, że obaj znajdują się w stanie po użyciu alkoholu. Nadto jeden z nich odpowie za kierowanie bez uprawnień - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Kolejnym punktem kontroli było rondo Zesłańców Sybiru. W tym przypadku również w trakcie jednej z kontroli na alkomacie zapaliła się czerwona lampka. Mężczyzna wydmuchał ostatecznie blisko promil alkoholu, a policjantom oznajmiał, że alkohol spożywał w niedzielne popołudnie.

Wpadło też dwóch rowerzystów

W trakcie działań krośnieńskiej policji mundurowi wyłapali także dwóch rowerzystów, którzy poruszali się pod wpływem alkoholu.

- Jeden z nich znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, drugi w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści zostali ukarani mandatem karnym - informuje kom. Kulka.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u