Samochód z nielegalnymi imigrantami zatrzymany koło Wschowy. Jechali do Niemiec (ZDJĘCIA)

24 maj 2023
Samochód z nielegalnymi imigrantami zatrzymany koło Wschowy Fot. KPP Wschowa

Samochód z nielegalnymi imigrantami ujawniony na krajowej "12" koło Wschowy. Mundurowi zatrzymali ośmiu obywateli Afganistanu i Ukraińca, który ich przewoził.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 22 maja. Tuż po godzinie 5:00 na drodze krajowej nr 12 w pobliżu Wschowy patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na samochód osobowy marki Ford.

- Kierowca jechał nierównym torem od pobocza do osi jezdni. Wszystko wskazywało, że za kierownicą mógł siedzieć nietrzeźwy mężczyzna, więc policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Zatrzymano ośmiu Afgańczyków. Wiózł ich obywatel Ukrainy

Tuż po zatrzymaniu okazało się, że pojazd prowadził obywatel Ukrainy. Na tylnych fotelach osobówki siedziało ściśniętych z kolei ośmiu obywateli Afganistanu.

- Zachowania mężczyzn, ubiór, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe i namioty wskazywały, że nie była to zwykła podróż. W trakcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja ustawiona była na przejście polsko-niemieckie, gdzie najprawdopodobniej miał odbyć się kolejny etap ich podróży - informuje nadkom. Piwowarska.

Ostatecznie wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a sam pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Teraz mężczyźni odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Polski wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej.

Przeczytaj też: Straciła ponad 200 tysięcy, bo... chciała "szybko zarobić". Została też z kredytami


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u