Przeszczep wielonarządowy w Zielonej Górze. Pięć osób z szansą na drugie życie!

24 maj 2023
Autor: 
Przeszczep wielonarządowy w Zielonej Górze. Pięć osób z szansą na drugie życie! Redakcja/Archiuwm

Pięć osób dostało szanse na drugie życie dzięki 38-letniemu mężczyźnie, który został dawcą organów

Kilka dni temu w zielonogórskim szpitalu przeprowadzono 100 pobranie narządów w historii tej placówki medycznej. Tym razem dawcą okazał się 38-letni mężczyzna, który doznał poważnego urazu głowy. Lekarze z Centralnego Bloku Operacyjnego pobrali od mężczyzny nerki, wątrobę, płuca i serce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Pięć osób dostało szanse na drugie życie!

Przeprowadzenie transplantacji wymaga zaangażowania wielu osób. W zielonogórskim szpitalu koordynatorem ds. transplantacji jest Lesław Depta, który odpowiada za prawidłową i szybką realizację wszystkich procedur. Pobrane kilka dni temu narządy trafiły do czterech kobiet oraz mężczyzny. Cała piątka dostała szanse na drugie życie, dzięki poświęceniu 38-letniego mężczyzny. 

Jak zostać dawcą?

Ważne jest oświadczenie woli oraz szczera rozmowa z bliskimi. Jeśli po śmierci chcemy pomóc innym, powinniśmy wypełnić oświadczenie woli, w którym wyrażamy zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia. Warto również przeprowadzić szczerą rozmowę z bliskimi.

- Własnoręczne podpisanie oświadczenia ułatwia bliskim osoby zmarłej oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej woli - czytamy na stronie Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji "Poltransplant" 

Gotowe do wypełnienia oświadczenie znajdziemy w internecie m.in. na stronie Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji "Poltransplant".

Czytaj także - Zielona Góra: Trwa budowa kąpieliska za 90 mln złotych. Jak wygląda postęp prac? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u