Międzyrzecz: Wyszedł z domu starości i zaginął. Mija trzecia doba poszukiwań 72-latka (ZDJĘCIA)

24 maj 2023
Autor: 
Wyszedł z domu starości i zaginął. Mija trzecia doba poszukiwań Fot. KPP Międzyrzecz

Zaginął Mieczysław H. Mężczyzna wyszedł z domu starości w Kęszycy Leśnej i przepadł bez śladu. Mija trzecia doba poszukiwań. W akcji jest m.in. śmigłowiec.

Aktualizacja: Poszukiwania zostały zakończone. Więcej informacji: "Służby odnalazły 72-latka, który wyszedł z Domu Chronionej Starości. Trafił do szpitala (ZDJĘCIA)"

Sprawa ma swój początek w niedzielę, 21 maja, około godziny 13:00. Wówczas 72-letni Mieczysław H. opuścił Dom Chronionej Starości w Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza. Mężczyzna ostatni raz był widziany tego samego dnia około godziny 17:00 w rejonie miejscowości Pieski oddalonej w linii prostej o 3 kilometry.

Tuż po zgłoszeniu jego zaginięcia w akcję poszukiwawczą zaangażowano wielu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W działania włączono także strażaków z okolicznych jednostek OSP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, leśników oraz ratowników wodnych.

Mija trzecia doba poszukiwań

Dziś, 24 maja, mija trzecia doba poszukiwań. Wszyscy nieustannie sprawdzają przydzielone im sektory, które stopniowo zostają wyłączone z dalszych działań. W działaniach wykorzystywane są między innymi quady, kamery termowizyjne, drony oraz policyjny śmigłowiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Poszukiwania prowadzone są wielotorowo. Wciąż przeszukiwane są tereny zielone, lasy, pola, pustostany oraz pobliskie miejscowości. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. Mundurowi ponadto szczegółowo sprawdzają wszystkie sygnały od mieszkańców - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Widziałeś 72-latka? Poinformuj policję

W dniu zaginięcia 72-letni Mieczysław H. ubrany był w szare, dresowe spodnie oraz granatową, dresową bluzę. Miał na sobie także szary podkoszulek z długim rękawem oraz czarne klapki.

- Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Mieczysława H. proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod numerem 47 792 12 11 lub 47 792 12 12. Można także zadzwonić na numer alarmowy 112 - apeluje mł. asp. Maksimczyk.

Aktualizacja: Poszukiwania zostały zakończone. Więcej informacji: "Służby odnalazły 72-latka, który wyszedł z Domu Chronionej Starości. Trafił do szpitala (ZDJĘCIA)"

Przeczytaj też: Samochód z nielegalnymi imigrantami zatrzymany koło Wschowy. Jechali do Niemiec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u