Poważny wypadek na DK12 pod Żarami. Trzy osoby zostały ranne!

24 maj 2023
Autor: 
Poważny wypadek na DK12 pod Żarami. Trzy osoby zostały ranne! Redakcja/Archiuwm

Poważny wypadek na Drodze Krajowej numer 12 pod Żarami. Trzy osoby trafiły do szpitali. Droga jest zablokowana!

W środę, 24 maja około godziny 16:30 na Drodze Krajowej numer 12 w pobliżu miejscowości Sieniawa Żarska pod Żarami doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciężarówki. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji.

Wypadek DK12

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Ford zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym - podaje nadkom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach. 

W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden samochód osobowy. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp do kobiety kierującej Fordem, która była zakleszczona w rozbitym pojeździe. - Trzy osoby trafiły do szpitali - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy lubuskich strażaków. 

Utrudnienia DK12

Droga Krajowa numer 12 na wysokości miejscowości Sieniawa Żarska (30 km) jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 20. Policja wprowadziła objazdy. W miejscowości Strzeszowice pojazdy ciężarowe kierowane są na A18, natomiast w Żarach na DK27. 

Kierowcy podróżujące samochodami osobowymi mogą skorzystać z lokalnych dróg przez miejscowości Górka i Grabik. 

Czytaj także - Pijany kierowca dachował koło Nowego Miasteczka. Przed policją ukrył się w pokrzywach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u