Jechał motocyklem po chodniku w Zielonej Górze. Nie miał uprawnień do kierowania (ZDJĘCIA)

25 maj 2023
Autor: 
Jechał motocyklem po chodniku w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Jechał motocyklem po chodniku w Zielonej Górze i nie zwracał uwagi na pieszych. Jego poczynania zauważył policjant. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w środę, 24 maja. W Zielonej Górze st. asp. Paweł Krzysztof nadzorujący patrole prewencyjne i ruchu drogowego poruszając się ulicą Kożuchowską, zwrócił uwagę na mężczyznę, który poruszał się motocyklem crossowym.

- Motocyklista jechał po chodniku, nie zwracając zupełnie uwagi na osoby piesze, a następnie zamierzał przejechać przez przejście dla pieszych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania

Policjant postanowił zablokować przejazd kierowcy jednośladu. W międzyczasie powiadomił o sytuacji dyżurnego, który skierował na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

- Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 43-letni mężczyzna, który swoim zachowaniem naruszył zakaz poruszania się pojazdem mechanicznym po chodniku, kierował, nie mając do tego uprawień, a motocykl nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia - informuje podinsp. Stanisławska.

Już wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnione wykroczenia może mu grozić kara ograniczenia wolności, a także wysoka grzywna w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Groźne zdarzenie w Zielonej Górze. Taksówka przebiła bariery, uderzyła w mur i uszkodziła auta (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u