Profile z tworzyw sztucznych PRIMO. Produkcja detali od A do Z!

25 maj 2023
Autor:  Artykuł partnera
Profile z tworzyw sztucznych PRIMO. Produkcja detali od A do Z!

Proces produkcji profili z tworzyw sztucznych składa się z kilku etapów, które mogą być realizowane przez jedną firmę, ale wcale nie muszą. Warto jednak przemyśleć tę kwestię, ponieważ realizując zamówienie w jednym miejscu, kontrola nad przebiegiem produkcji jest prostsza, a cały proces przebiega sprawniej. Firmą, która oferuje w pełni kompleksową produkcję profili z tworzyw sztucznych, jest PRIMO. Jak to wygląda od strony praktycznej? Zapraszamy do lektury!

Ekstruzja, ko-ekstruzja i post-ekstruzja

Najbardziej wydajną i ekonomiczną metodą produkcji profili z tworzyw sztucznych jest ekstruzja. Co ważne, daje ona również niezwykle szerokie możliwości personalizacji profili, co pozwala tworzyć detale o najbardziej specyficznych kształtach. Ekstruzja to nic innego jak wytłaczanie profili, które jest realizowane za pomocą specjalnych linii produkcyjnych.

Przy czym jedynym warunkiem jest tutaj wykorzystanie tworzyw termoplastycznych, które można formować pod wpływem temperatury i wysokiego ciśnienia. Na szczęście jest ich wiele i odznaczają się one szerokim wachlarzem właściwości, dzięki czemu można je wykorzystywać w wielu różnego rodzaju branżach i sektorach.

Oprócz ekstruzji dostępne są metody produkcyjne takie jak post-ekstruzja i ko-ekstruzja, o czym więcej można dowiedzieć się na stronie pl.primo.com. Firma PRIMO jest bowiem uznanym producentem profili z tworzyw sztucznych o zasięgu międzynarodowym, realizującym zarówno indywidualne, jak i standardowe zamówienia.

Projektowanie, produkcja i prefabrykacja - pl.primo.com

PRIMO to firma wchodząca w skład duńskiego koncernu Inter PRIMO, który specjalizuje się w produkcji detali z tworzyw sztucznych. Główna siedziba producenta mieści się w Kopenhadze w Danii, jednak produkcja odbywa się w 14 zakładach zlokalizowanych w ośmiu krajach. Producent od 1996 roku posiada również fabrykę w Polsce, gdzie znajduje się nowoczesny zakład produkcyjny z 45 liniami technologicznymi, który jest wyposażony we własną narzędziownię i dział badawczo-rozwojowy.

Dzięki temu PRIMO może zaoferować produkcję profili od A do Z, obejmującą:

  • projekt detali i matryc
  • wykonanie narzędzi formujących (głowice i kalibratory)
  • wytłaczanie profili
  • ko-ekstruzję
  • post-ekstruzję
  • prefabrykację

Kompleksowa realizacja zlecenia przez jedną firmę pozwala uniknąć wielu problemów związanych z organizacją i harmonogramem prac. Współpraca na takich zasadach jest bardziej przejrzysta i łatwiejsza w monitoringu zarówno dla klienta, jak i producenta.

Inter PRIMO, czyli ponad 60 lat doświadczenia w produkcji profili

Liczone w dekadach doświadczenie Inter PRIMO przekłada się na nowoczesne technologie stosowane na każdym etapie tworzenia profili z tworzyw sztucznych. Duńska firma od 60 lat stawia na nieustający rozwój, dzięki czemu obok uniwersalnych produktów może oferować rozwiązania dla najbardziej niestandardowych zastosowań. Profile PRIMO stanowią nieodłączny element produktów i konstrukcji w takich branżach jak chłodnictwo, budownictwo, motoryzacja, medycyna, elektronika i wielu innych!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u