Służby odnalazły 72-latka, który wyszedł z Domu Chronionej Starości. Trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

29 maj 2023
Autor: 
Służby odnalazły 72-latka, który wyszedł z Domu Chronionej Starości Fot. KWP Gorzów Wlkp., KPP Międzyrzecz

Służby zakończyły poszukiwania 72-letniego mężczyzny pod Międzyrzeczem. Pan Mieczysław został odnaleziony po przeszło tygodniu i trafił do szpitala. Był bardzo wyczerpany.

Mężczyzna opuścił Dom Chronionej Starości w Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza w niedzielę, 21 maja, około godziny 13:00. Ostatni raz widziano go tego samego dnia około godziny 17:00 w rejonie miejscowości Pieski oddalonej w linii prostej o 3 kilometry.

Tuż po zgłoszeniu jego zaginięcia w akcję poszukiwawczą zaangażowano wielu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W działania włączono także strażaków z okolicznych jednostek OSP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, leśników oraz ratowników wodnych.

Służby pracowały każdego dnia. Wszyscy nieustannie sprawdzali przydzielone im sektory, które stopniowo wyłączano z dalszych działań. W akcji poszukiwawczej wykorzystywano między innymi psy tropiące, quady, kamery termowizyjne, drony oraz policyjny śmigłowiec. Przeczesywano tereny zielone, lasy, pola, pustostany oraz pobliskie miejscowości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Po przeszło tygodniu akcji odnaleziono 72-latka

Dziś, 29 maja, po przeszło tygodniu działań poszukiwawczych służby odnalazły zaginionego 72-letniego pana Mieczysława. W jednym z kompleksów leśnych zauważyli go żołnierze WOT ze 151. Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie. Mężczyźnie od razu udzielono pierwszej pomocy.

- Mężczyzna bardzo wyczerpany wymagał natychmiastowej pomocy zespołu medycznego, który przewiózł go do szpitala - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskej Policji.

Przeczytaj też: Pościg za dilerem narkotyków w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u