Pościg za dilerem narkotyków w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu

29 maj 2023
Autor: 
Pościg za dilerem narkotyków w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Policyjny pościg w Zielonej Górze. Mundurowi ścigali dilera narkotyków. 32-latek miał przy sobie amfetaminę i kilka tysięcy złotych. Wszystko zarejestrował monitoring.

Sytuacja miała miejsce w piątek, 26 maja, w Zielonej Górze. Patrol policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przejeżdżając ulicą Wrocławską, zwrócili uwagę na mężczyznę z plecakiem.

- Mężczyzna na widok przejeżdżającego patrolu nie potrafił ukryć zdenerwowania. Ponadto policjanci mieli wrażenie, że gdy tylko ich zobaczył próbował wejść do klatki schodowej pobliskiej kamienicy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zaczął uciekać pieszo. To diler narkotyków

Gdy mundurowi zawrócili i zbliżyli się do mężczyzny, ten zaczął uciekać pieszo w kierunku galerii handlowej Focus Mall. Policjanci ruszyli za nim, a uciekinier w międzyczasie porzucił na środku ulicy swój plecak. Daleko nie pobiegł, bo został zatrzymany już na terenie pobliskiej stacji paliw. Pomógł w tym między innymi policjant kryminalny, który przejeżdżał obok w czasie wolnym od służby.

- Zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Gdy policjanci zapytali, dlaczego uciekał, ten przyznał wprost, że w plecaku ma amfetaminę. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim wagę i pieniądze w kwocie ponad 6 tysięcy złotych. Wszystkie znalezione przy nim przedmioty, w tym też dwa telefony komórkowe zostały zabezpieczone do sprawy - informuje podinsp. Stanisławska.

Grozi mu nawet 15 lat więzienia

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ odpowiada w warunkach recydywy. Już wcześniej 32-latek był wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa już wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Obecnie 32-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przeczytaj też: Sternicy pod wpływem alkoholu zatrzymani na jeziorze Sławskim. Grożą im kary


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u